Sıradaki içerik:

Call of Duty: Black Ops Cold War oynanış videosu sızdırıldı!

e

ABD ordusu üslerin güvenliğinde görev yapmak için “robot köpekleri” test etti

avatar

admin

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

abd robot kopekleri

Amerika Birleşik Devletleri Hava Güçleri, bir hayli dijital teknolojiyi içeren Gelişmiş Muharebe İdare Sistemi’ni sınarken karada üslerin güvenliğinde vazife alması tasarlanan “robot köpekleri” de test etti.

Hava Kuvvetleri, farklı bölgelerde bulunan Amerikan kuvvetleri içinde gerçek zamanlı veri toplama ve paylaşma ağı sağlayacak Gelişmiş Muharebe Yönetim Sistemi’ne yönelik test yaptı.

Rus seyir füzelerinin taklitlerini tespit etme ve havada vurma denemelerinin yapıldığı testte 5G, 4G, bulut data işlem sistemleri, yapay zeka gibi birçok yeni teknoloji kullanılarak gerçek zamanlı veri dolaşımı denendi.

60 takımın katıldığı test, 70 farklı bölgede icra edildi.

Robot köpek

Testin Nevada’nın Nellis Hava Üssü‘ndeki ayağında ise “robot köpekler” olarak malum ve Ghost Robotics tarafınca geliştirilen dört ayaklı robotlar da test edildi.

Şirketin “Vision 60” tipi robotlar, askeri üslerin çevrelerinde bulgu, tespit ve haritalama benzer biçimde birçok görev yürütmek üzere Gelişmiş Muharebe Yönetim Sistemi’nin parçası olarak geliştiriliyor.

Köpeğin ergonomik yapısına yakın bir tasarıma haiz robotun, dijital veri aktarım kabiliyetinin yanı sıra esnekliği ve hızı bakımından da daha önce kullanılan insansız kara araçlarına göre daha gelişmiş olduğu belirtiliyor.

Pentagon, söz konusu Gelişmiş Muharebe Yönetim Sistemi’nin geliştirilmesi için 5 yıl içinde 3,3 milyar dolar harcamayı planlıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli