Sıradaki içerik:

İşlemci Nedir? Ne İşe Yarar?

e

Cep Telefonu Çalışma Prensibi

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tekno Tekir Cep Telefonu Çalışma Prensibi

Cep Telefonunun İçinde Neler Var ?

Cep telefonu SMD bileşenleri, Mikroişlemci, Flash bellek vb. Kullanan sofistike bir cihazdır. Devre kartına ek olarak, Cep telefonunda Anten, Sıvı Kristal Ekran (LCD), Klavye, Mikrofon, Hoparlör ve Batarya da bulunur. Cep telefonunun blok şeması aşağıdadır.
Tekno Tekir Cep Telefonu Çalışma Prensibi
Devre kartı, cep telefonunun kalbidir. Bu Analog-Dijital dijital ve analog.Following dijital arkasından gelen sinyale analogdan giden ses sinyali çevirmek ve Dijital-Analog dönüşüm cip olduğu gibi cip vardır Cip Mobil telefonda mevcut.

Dijital Sinyal İşlemcisi

Genellikle, yüksek hızda sinyal manipülasyonu hesaplamaları yapmak için 40 MIPS’ye (saniyede milyonlarca talimat) sahip olarak derecelendirilir. Bu çip, sinyallerin hem sıkıştırılması hem de dekompresyonu ile ilgilidir.

Mikro İşlemci

Klavye ve ekran için tüm temizlik görevlerini yerine getirir. Ayrıca, baz istasyonuyla birlikte komut ve kontrol sinyalleriyle ilgilenir ve karttaki fonksiyonların geri kalanını koordine eder.

Mobil Mikroişlemci ve Flash Bellek

Tekno Tekir Cep Telefonu Çalışma Prensibi

Cep telefonunun Flash belleği ve ROM Yongaları, telefon için bir saklama yeri görevi görür. Bu yongalar, tüm işletim sisteminin yanı sıra cep telefonunun özelleştirilebilir seçeneklerini de saklar. Telefonun güç ve radyo frekansı bölümleri, telefon şarjı ve güç yönetimi vb. Bu çip tarafından kontrol edilir. Aynı zamanda birkaç yüz FM kanalını da kontrol eder. RF amplifikatörleri telefonun antenine giren ve çıkan sinyallere odaklanır.

Tekno Tekir Cep Telefonu Çalışma Prensibi

Cep Telefonu Bakımı

Cep telefonu hassas bir cihazdır ve düzgün çalışması için özen gerektirir. İşte cep telefonunu iyi durumda tutmak için ortak önlemler.
 • Cep telefonunu ıslak alanda tutmayın veya ıslak ellerle kullanmayın. Nem, parçaların tamir edilemeyen iç korozyonuna neden olabilir.
 • Telefonu düşürmeyin veya bağlantı noktalarına zarar vermeyin.
 • Fazla telefonu strese sokmayın. Ekrana zarar verebilir.
 • Telefonu ısı üreten cihazların yakınında tutmayın. Arabadaki yüksek sıcaklık elektronik aksamına zarar verebilir.
 • Pili aşırı şarj etmeyin. Pili şarj edin, sadece şarj durumu yüzde 50’nin altına düşer.
 • Klonlamayı Önleyin.

Tekno Tekir Cep Telefonu Çalışma Prensibi

Birisi kimlik numarasını çaldığında bir telefon “Klonlanır” ve sahibinin hesabına sahte çağrılar yapabilir. Telefon bir arama yaptığında, çağrının başında telefonunuz için ESN ve MIN – benzersiz bir etiket – şebekeye iletir. Telefon MIN / ESN çiftini ilettiğinde, ESN-MIN çiftini yakalamak mümkündür. Bir Tarayıcı cihazı kullanmak, MIN-ESN etiketlerinizi içerecek şekilde başka bir telefonu değiştirmek kolaydır. Bu, kişinin hesabınızdan arama yapmasına izin verir. Klonlama, telefon izinsiz bir servis merkezinde onarıldığında da oluşabilir. Telefonda bulunan görüntüler ve videolar dahil verilerin kopyalanması mümkündür.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli