Sıradaki içerik:

A101’de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?

e

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tekno Tekir Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Düşük sistem gereksinimli oyunlar oynamak elbette bize sunulan bir seçim değil. Üstelik bu düşük sistem gereksinimli oyunlar listemizle sadece bilgisayarı güçsüz okurlarımıza değil, aynı zamanda ultrabook üzerinde oyun oynamak isteyen kullanıcılara da sesleniyoruz. Şimdilik sizler için beş oyun seçtik ama ileride sizin de isteğinizle bu liste genişleyebilir.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyun Listesi

Dediğimiz gibi bu listemizdeki oyunları oynamak için orta veya yüksek sistem isteyen bilgisayarlara ihtiyacınız yok. Ekran kartı olarak işlemci arabirimi kullanan bilgisayarlarda bile bu oyunları gayet rahat ve akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz. Düşük sistem gereksinimli oyunların sayısı hayli fazla olsa da, yukarıda da belirttiğimiz gibi şimdilik farklı tarzlardan 5 oyunu bir araya getirdik. Düşük sistem gereksinimli aksiyon oyunları, macera oyunları, rol yapma oyunları… Hepsi bu listemizde.

1. Rayman: Origins

Eğer gerçekten sağlam bir platform oyunu oynamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bir Ubisoft efsanesi olan Rayman: Origins, muhteşem çizimleri, eğlenceli oynanışı ve sizin de çok seveceğiniz makul sistem gereksinimleri ile ön plana çıkıyor.

Rayman ve arkadaşlarını yönetebileceğiniz tam bir zaman hırsızı olan Rayman Origins, DX9 destekli 128 MB belleğe sahip bir ekran kartı istiyor. Daha ne olsun?

Tekno Tekir Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Rayman: Origins sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows XP ve üzeri
İşlemci: 3.0 GHz Intel Pentium 4 veya 1.8 GHz AMD Athlon 64 3000+
Bellek: 1 GB Windows XP / 1.5 GB Windows Vista, 7 ve üzeri
Ekran kartı: 128 MB DirectX 9.0 uyumlu ekran kartı

2. Life is Strange

Dotnod tarafından geliştirilen ve hikayesiyle son yılların en başarılı macera oyunlarından biri olmaya hak kazanan Life is Strange, sadece gönüllerin değil, aynı zamanda eski bilgisayarlar kullanan oyuncuların da şampiyonu.

Listemizdeki diğer oyunlardan yüksek olsa da, birkaç yıl önce çıkmış bir yapım için 512 MB video belleği ve 2 GB RAM ihtiyacı bizce inanılmaz makul. Daha düşük seviyeli sistemlerdeyse FPS’in biraz düşebileceğini belirtelim.

Tekno Tekir Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Life is Strange sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows Vista ve üzeri
İşlemci: Dual Core 2.0 GHz ve üzeri
Bellek: 2 GB
Ekran kartı: DirectX 9.0 uyumlu AMD veya NVIDA 512 MB ekran kartı

3. Papers, Please

Geldik başka bir bağımsız efsaneye. Aslında bu listemizdeki ilk bağımsız yapım da diyebiliriz. Arstotzka isimli kurgusal bir ülkenin havaalanında vize memuru olarak görev yapıyoruz. Ülkeye girmeye çalışanları değerlendirdiğimiz Papers, Please ilk başta hissettirmese de inanılmaz bir hikaye arka planına sahip.

Üstelik görüp görebileceğiniz hesap makinesinin bir tık üzerindeki her PC’de çalışabiliyor.

Tekno Tekir Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Papers, Please sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows XP ve üzeri
İşlemci: Dual Core 1.5 GHz ve üzeri
Bellek: 2 GB
Ekran kartı: OpenGL 1.4 ve üzeri

4. Pyre

İyi oyun demişken Pyre’ye göz atmadan olmaz. Bastion, Transistor gibi başyapıtların altına imzasını atan SuperGiant Games yine müthiş bir iş ile karşımızda. Dinamik karakterleri ve dünyası, ilgi çekici spor konsepti ile öne çıkan Pyre, oynamak isteyeceğiniz bir yapım.

Daha çok yeni bir oyun olmasına rağmen sistem gereksinimleri kısmındaysa bilgisayarlarınızın gönlünü rahatlatmayı başarıyor. Şu anda kullandığınız PC tek parça halindeyse, muhtemelen Pyre’yi son derece kolay bir şekilde çalıştıracaktır.

Tekno Tekir Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Pyre sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 7 ve üzeri
İşlemci: Dual Core 3.0 GHz ve üzeri
Bellek: 4 GB
Ekran kartı: 1 GB VRAM / OpenGL 2.1

5. Day of the Tentacle Remastered

Birçok otorite tarafından tarihin en iyi macera oyunu seçilen Day of the Tentacle sadece PC’si düşük özelliklere sahip olanların değil, tüm oyunseverlerin bir kez bitirmesi gereken bir başyapıt.

Double Fine tarafından yenilenerek bir kez daha satışa sunulan bu harika yapım, uygun fiyatı ve makul sistem gereksinimleri ile hepimize göz kırpıyor.

düşük sistem gereksinimli oyunlar

Day of the Tentacle Remastered sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 7 ve üzeri
İşlemci: Dual Core 1.7 GHz ve üzeri
Bellek: 2 GB
Ekran kartı: 512 GB VRAM ve DX 9.0

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli